W ostatnim roku sporo się u nas działo! Podsumujmy razem działalność naszego koła w roku akademickim 2022/23.
Jeśli chodzi o działalność w internecie: opublikowaliśmy na Instagramie ponad 30 postów i udało nam się przekroczyć próg 1000 obserwujących. Ponadto, w ostatnim roku podzieliliśmy się z Wami kilkoma broszurkami edukacyjnymi, nad którymi pracowaliśmy w poprzednich latach tj. „Antykoncepcja”, „Zdrowy duch”, „Zadbajmy o piersi”, „Penis” „Ginekolog” oraz „HIV”. Przypominamy, że wszystkie te broszurki, jak i opublikowaną wcześniej broszurę o miesiączce, znajdziecie na naszej stronie internetowej. Jeśli lubicie nasze broszurki, to mamy dla was dobrą wiadomość: pracujemy nad następnymi!
Działaliśmy także poza siecią! Kolejnym z zadań regularnie wykonywanych przez nasze koło jest również uzupełnianie i dbanie o Różowe Skrzyneczki, w których znajdziecie darmowe i dostępne dla wszystkich środki menstruacyjne. Wspomniane skrzyneczki znajdują się na Wydziale Nauk Społecznych i na terenie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.
Ale to oczywiście nie koniec naszych osiągnięć. Na początku roku akademickiego zorganizowaliśmy panel dyskusyjny o przemocy wobec mężczyzn. Naszymi gośćmi byli specjaliści współpracujący ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gdyni oraz stowarzyszenie OVUM. Współorganizowaliśmy również Dzień Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Poza planowaniem przebiegu wydarzenia, przygotowaliśmy dla uczestników_czek stoisko informacyjne na temat ciąży oraz warsztaty o komunikacji partnerskiej. Z okazji publikacji jednej z naszych broszur, udało nam się zaaranżować spotkanie z psycholożką dr Rudnik, która przybliżyła nam i Wam temat dobrostanu psychicznego oraz dbania o granice. Zaangażowaliśmy się także w świąteczną zbiórkę charytatywną na rzecz Pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Dzierżążnie. Na Walentynki nawiązaliśmy natomiast współpracę z gdyńskim Centrum Nauki Experyment, gdzie podczas wydarzenia NaukoweLove Nocą edukowaliśmy uczestników_czki o komunikacji partnerskiej oraz strefach erogennych (broszura z tego wydarzenia, materiały o dotyku, materiały o uczuciach i potrzebach). Pod koniec roku akademickiego współorganizowaliśmy z kolei wydarzenie „Etykietkom mówimy nie”, które dotyczyło mitów i stereotypów wokół zdrowia psychicznego.
Poza tym, udało nam się także zorganizować wydarzenie wewnętrzne – dla członków_kiń koła – podczas którego rozmawialiśmy o studiowaniu oraz procedurach na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwenci_tki i starsi_sze studenci_tki odpowiadali także na nasze pytania i pomagali nam zrozumieć kwestie, których nikt nigdy nie tłumaczy.
Jeśli coś z naszej działalności Cię zainteresowało, nie wahaj się do nas dołączyć! Przypominamy o zbliżającej się rekrutacji do naszego koła tu znajdziesz post z informacjami . Pamiętaj, że jesteśmy otwarci na Twoje propozycje! Zmieniajmy świat razem! Jeśli nie możesz zjawić się na rekrutacji stacjonarnej – nic straconego! Odezwij się do nas – chętnie udzielimy Ci informacji, jak do nas dołączyć inną drogą.