Kampania Społeczna „Dziękuję Ci, Ciało”

Witajcie w Nowym Roku!

Życzymy Wam wszystkiego dobrego i samych sukcesów! My od razu przychodzimy natomiast z dobrymi wieściami!

NKS Ars Amandi z Uniwersytetu Gdańskiego i KN Grafiki Komputerowej Vertex z Politechniki Gdańskiej połączyły siły, aby stworzyć projekt Kampanii Społecznej “Dziękuję Ci, Ciało”, której celem jest zwrócenie uwagi odbiorców na to, jak wiele zawdzięczają swojemu ciału – jak piękne, wartościowe i użyteczne ono jest, jak wiele prostych przyjemności możemy dzięki niemu doświadczać.

Z radością informujemy, że nasza propozycja zajęła II miejsce w konkursie “Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”! W grudniu wzięliśmy udział w uroczystej gali ogłoszenia wyników, gdzie otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 7000 złotych, którą przeznaczymy na realizację naszej kampanii!

Wobec tego przez kolejne miesiące będziemy pracować nad materiałami, które przykują uwagę i pozytywnie wpłyną na różne sfery życia odbiorców – zdrowie psychiczne, jakość relacji społecznych, a także seksualnych. Nasza kampania będzie realizowana w Gdańsku już w maju tego roku! Planujemy stworzyć animacje i plakaty, które będą promowały wdzięczność wobec naszych ciał, niezależnie od tego jak one wyglądają. Wierzymy w moc edukacji, dlatego wyczekujcie materiałów dydaktycznych i wydarzeń o tematyce cielesności!

Nasza kampania wykracza poza kwestię wyglądu: stawia sobie za cel uniwersalność i neutralność. Kierujemy ją do różnych osób, w różnym wieku i o różnym typie ciała (nawet takim zbliżonym do społecznego ideału). Nie próbujemy zmienić subiektywnych preferencji odbiorców – chcemy pomóc im spojrzeć na ciało z zupełnie innej perspektywy niż zwykle się to robi, wskazując nie na jego prezencję, ale na jego niezaprzeczalną wartość i użyteczność w doświadczaniu życia. 

Ponieważ badania wskazują, że poprawa relacji z ciałem odbywa się właśnie poprzez budowanie społecznego wsparcia i generalną akceptację cielesności (Legault, Sago, 2022), naszym nadrzędnym sukcesem będzie zainspirowanie choćby części odbiorców kampanii do nawiązania zdrowszej, bardziej pozytywnej więzi z własnym ciałem. 

Kierowniczka projektu: Milena Barna

Opiekunowie naukowi projektu:
1. dr Joanna Główczewska (UG)
2. dr inż. Jacek Lebiedź (PG)

Skład zespołu realizującego projekt:
1. Milena Barna (UG)
2. Magdalena Dalmata (UG)
3. Natalia Tecmer (UG)
4. Grzegorz Małek (UG)
5. Dorota Suborska (UG)
6. Amelia Andrzejczak (UG)
7. Jakub Wierzba (PG)
8. Adam Leczkowski (PG)
9. Kamila Dworakowska (PG)
10. Justyna Koc (PG)

Inni zwycięzcy: Mistrzowie współpracy 2023

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *