Podsumowanie naszej działalności w roku akademickim 2023/2024

Ubiegły rok był dla nas bardzo owocny! Ale co dokładnie udało nam się zrobić w trakcie roku akademickiego 2023/24?

Jeśli chodzi o nowości, założyliśmy_łyśmy podcast i TikTokaUdało nam się stworzyć 14 odcinków podcastu, które zostały wyemitowane na naszym Spotify oraz kanale Youtube, a także 12 filmików na TikToku, a to dopiero początek!

W ciągu ostatniego roku na naszym Instagramie pojawiło się 40 postówDodatkowo przez 24 dni grudnia mogliście i mogłyście korzystać z Adwentowego Kalendarza Dobrostanu PsychicznegoCodziennie podsuwaliśmy_łyśmy na Stories różne inspiracje pomagające zadbać o swoje ciało oraz umysł. Mamy nadzieję, że wykonując zaproponowane przez nas zadania, bawiliście_łyście się równie dobrze, co my!

4 kwietnia 2024 roku przedstawiliśmy_łyśmy Wam również naszą maskotkęAxl Amandi symbolizuje nasze pozytywne nastawienie, ciągły rozwój i nieustającą walkę o rzetelną edukację seksualnąktórą staramy się realizować na wielu płaszczyznach. Wierzymy, że i w tym roku nasz axolotl pomoże nam psychoedukować społeczeństwo!

Nie próżnowaliśmy_łyśmy również w kwestii broszurek edukacyjnychW tym roku opublikowaliśmy_łyśmy prace na temat wulwy oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Te oraz wszystkie poprzednie broszurki znajdują się na naszej stronie internetowej, więc koniecznie tam zajrzyjcie, jeśli chcecie zgłębić Waszą wiedzę!

Udało nam się również zaangażować w reportaże i audycje radiowe! Przedstawicielki naszego koła wzięły udział w reportażu „Samotność na randce”w którym wypowiedziały się na tematy związane z portalami randkowymi oraz z fenomenem one-night stand. Ponadto, nasz zarząd miał okazję reprezentować nas w audycji Radia MORS „sKOŁOwani”, gdzie szerzej opowiedział o kole i jego działalności.

Mogliście_łyście nas również zobaczyć na wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Mieliśmy_ałyśmy swoje stoisko na Dniach Otwartych naszej uczelni i braliśmy_łyśmy udział w grze terenowej „Kim jest Terenow?” na majówkowym pikniku UG. Nasza Prezeska uczestniczyła też w panelu dyskusyjnym „Następne Pokolenie. Sytuacja Dziewcząt i Kobiet we Współczesnym Świecie”, gdzie zaprezentowano raport British Council.

Nie mogło nas również zabraknąć podczas kolejnej edycji Naukowe Lovektóre cyklicznie organizuje gdyńskie Centrum Nauki Experyment. Tematem przewodnim wieczoru było stwierdzenie „Przez żołądek do serca”, dlatego na naszym stoisku można było dowiedzieć się więcej o afrodyzjakach oraz wpływie jedzenia i diety na funkcjonowania seksualne. Dziękujemy za Waszą obecność!

Wspólnie z Kołem Naukowym Grafiki Komputerowej Vertex z Politechniki Gdańskiej zaprojektowaliśmy_łyśmy Kampanię Społeczną „Dziękuję Ci, Ciało” w ramach konkursu „Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”. Udało nam się zająć II miejsce, dzięki czemu otrzymaliśmy_łyśmy fundusze potrzebne do realizacji projektu. Przez cały maj mogliście_łyście oglądać nasze plakaty na ulicach Gdańska oraz czytać posty w temacie ciałoneutralnościW ramach kampanii zorganizowano również wykład, gdzie gościliśmy_łyśmy przedstawicielki Gdańskiego Centrum Równego Traktowania oraz dwa warsztatyJeden z nich dotyczył doceniania ciała w praktyce, drugi natomiast skupiał się na mindfulnessie.

W ubiegłym roku akademickim ruszyliśmy_łyśmy również z badaniem naukowym naszego autorstwa. Dotyczyło ono różnorodnych postaw życiowych dorosłych i ich związku z postawami wobec dzieci. Udało nam się zebrać wszystkie potrzebne odpowiedzi, a teraz czeka nas opracowywanie wyników. Bardzo dziękujemy za udział w badaniu każdej osobie, która wypełniła ankietę!

Jeśli chodzi o działania wewnątrz naszego Koła, członkinie i członkowie Ars Amandi mieli_ały również okazję, aby spotkać się z ekspertkami w dziedzinie seksuologiiZorganizowaliśmy_łyśmy spotkania z seksuolożką i psychoterapeutką Justyną Kulczyk-Lewińską oraz Martą Dorą, czyli seksuolożką działającą w fundacji Dziewczyny w Spektrum. Były to niezwykle owocne i ciekawe spotkania, z których wynieśliśmy_osłyśmy dużo wiedzy i nowych perspektyw.

Jeśli coś z naszej działalności Cię zainteresowało, nie wahaj się do nas dołączyć! Wypełnij ankietę rekrutacyjną, która znajduje się na stronie głównej i i zmieniaj świat razem z nami!